1. Anasayfa
 2. Sosyal

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
2020 en iyi 7 motivasyon filmi listesi
0

Gündelik hayatın zorluğunu yoğun olarak yaşadığımız bu dönemlerde motivasyon hepimiz için gerekli olmaktadır. Doğal afetler, felaketler ve salgınlar gibi sürekli içimizi sıkan olayları bir nebze unutmamızı sağlayan en iyi şey ise şüphesiz motivasyon filmleridir. Biz de sizin için araştırdık ve size iyi geleceğini düşündüğümüz en iyi 7 motivasyon filmi isimli bu içeriğimizi hazırladık. Şimdiden iyi seyirler.

Not: En iyi 7 motivasyon filmi sıralaması rastgele yapılmıştır. Çünkü hepsi de birbirinden kaliteli eserlerdir

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

 Şüphesiz zamanının ve günümüzün en iyi yapımları arasında yer alan bu film ayrıca SylvesterStallone’in en iyi yapımlarından birisidir. Seri o kadar fazla sevildi ki 6 filmin üzerine bir de Creed eklenerek kaldığı yerden devam etti. Eh popülerliğinin bittiğini düşünen kesimler de gişesini görünce oldukça şaşkınlığa uğradılar. Kısacası Rocky filmi, karantinada kaldığımız bu günlerde size çok iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

 • Moneyball (Kazanma Sanatı)/ IMDb: 7.6

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

Çevrenizdeki hiç kimse size inanmıyorken siz bildiğinizi okumaya ve istediğiniz şey için çalışmaya devam ettiniz mi? O zaman çok iyi bilirsiniz ki en başarılı sonuçlar bu şekilde elde edilir. Çünkü karmaşaya mahal verilmez, her kafadan bir ses çıkmak ve en önemlisi başka seçenek kalmadığı için başarı bir zorunluluk halini alır. Moneyball konusu ise tam olarak buna dayanmaktadır. Eh başrol’de de Brad Pitt gibi bir aktör olduğunu düşünürseniz ne kadar kaliteli bir iş olduğunu anlayacaksınız.

 • Forrest Gump/ IMDb: 8.8

Çok az film için eleştiri yapılamaz. Nedeni ise o filmin neredeyse her türlü konuda çok iyi olmasıdır. Spinleme, yani birbirini tekrar eden günümüz yapımlarının aksine ForrestGump kendine özgü bir senaryosu, tek kelime ile oskarlık oyunculukları ve mükemmel bir hikâye anlatımına sahiptir. Eh koşullar böylesine iyi olunca günümüzün en iyi filmleri arasında ilk sıralarda gösterilmesi ve bizlere böylesine güzel bir görsel şölen yaratması gayet normaldir. Ama ne yazık ki devam filmi olacak ForrestGump 2 hiçbir zaman çıkmamıştır.

 • Whiplash/ IMDb: 8.5

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

Bir hayaliniz var mı? Mutlaka vardır. Neredeyse her insanın en az bir hayali olur. Peki o hayaliniz için ne kadar çalışıyorsunuz? Neleri feda etmeye hazırsınız? Ve hangi zorluklar ile mücadeleyi göze alıyorsunuz? Bu film bizlere tutkunun ve sıkı çalışmanın ortaya ne kadar iyi ürünler koyacağını açıkça göstermektedir. Eh bir de tek kelime ile kaliteli oyunculuk ile birleşince bu kadar iyi bir yapım olmaktadır. Bunların üzerine oyuncuların neredeyse filmi yaşamaları, karakterlerinin psikolojisini seyirciye harika bir şekilde geçirmesi ve olayları izleyiciye resmen yaşatması filmin bu kadar popüler olmasının nedenleri arasındadır. Whiplash ekşi sözlükte de kendisinden sık sık bahsettiren eşsiz yapımlardan birisidir.

 • The Martian (Marslı)/ IMDb: 8.0

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
Motivasyon Film

Bu yapımın oldukça iyi olmasının nedeni filmde yaşanan olayların neredeyse hepsinin mantık ile örtüşmesidir. Üstüne bir de Matt Damon’un kaliteli oyunculuğu eklenince böylesine iyi bir yapım ortaya çıkmıştır. 2035 yılını anlatan bu filmde başka bir gezegende tek başına mahsur kalan bir astronotun çektiği zorluklar ele alınmaktadır. Hikaye sıradan gibi dursa da işleniş biçimi, mekanlar ve mantıklı şeylerle film sıradanlıktan uzaklaşmaktadır. Haliyle böylesine kaliteli bir eser ortaya çıkmıştır. Hatta o kadar sevilmiştir ki insanlar “Marslı 2 çıkacak mı” gibi sorular sormaya başlamışlardır

 • The ShawshankRedemption (Esaretin Bedeli)/ IMDb: 9.3

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

Film severlerin oyları ile en iyi film olarak seçilen bu yapım bugün bile popülerliğini korumaktadır. Sebebi ise oldukça basittir. Bunu anlatabilmek için öncelikle filmin tam olarak ne olduğunu anlatmalıyız. Sizin de bildiğiniz gibi film; hareketli görsellerin seri olarak gösterilmesi sonucu oluşan görüntüdür. Üstüne bir de ses eklenince kişilerin olayları açıklama, duygu düşüncelerini ifade etme ve gerçekleri bir tokat gibi insanların yüzüne vurmasını sağlamaktadır. Filmlerin yapılış amacı toplumun bu hareketli görsellerle bilgilenmesini sağlamak, aydınlanması yardımcı olmak ve sorunlarını bütün dünyaya göstermektir. Ama günümüzde filmlerin yapılış amacı tamamen para kazanma amacı taşıdığı için kaliteli eserler görmekte oldukça zorlanmaktayız. Neyse ki çok şanslısınız, çünkü bir zamanlar sinema para kazanmak için değil gerçek amacı olan toplumu bilgilendirme için kullanılmaktaydı. İşte bu eser de onlardan birisidir. Fazla övmemiz’e gerek yoktur. Zira Esaretin Bedeli imdb sıralamasında 1 olan filmdir.

 • The Pursuit of Happyness (Umudunu kaybetme)/IMDb: 8.0

2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi
2020 En İyi 7 Motivasyon Filmi Listesi

“İnsan isterse her şeyi yapar” diye çok meşhur bir sözü vardır Albert Einstein’ın. Bu film de bu sözü resmen açıklar niteliktedir. Öyle ki insana kim olduğu, nereden geldiği ve şu an yaptığı şeyin gelecekte ne olacağını belirlemeyeceğini açıkça göstermektedir. Çünkü olmak istediğimiz veya olacağımız her şey bizim elimizdedir. Önemli olan o zorluklara ne kadar katlanabileceğimizdir. Filmde de bu konu çok güzel işlenmiştir. Gerçek hayattan esinlenilmesi ve Will Smith’in eşsiz oyunculuğu birleştirilince böylesine harika bir yapım ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de en iyi film önerileri arasında yer almaktadır. Eh o zaman, biz sizi bu güzel filmlerle baş başa bırakalım ve iyi seyirler dileyelim. 

Diğer yazılarımızdan haberdar olmak için TeknoGaleri.com’u takip edin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir