1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Curve Coin Nedir? Curve DAO Token Fiyatı!
Trendlerdeki Yazı

Curve Coin Nedir? Curve DAO Token Fiyatı!

curve coin nedir

Merkezsiz kripto para bankasının yönetiminde olan ve bu borsanın yönetim para birimi olarak bilinen Curve Coin Curve.fi merkez bankası tarafından toplanır. Merkezsiz finans uygulaması olarak bilinen bu kripto para biriminde, stable coin alım satmak mümkün olur. Curve.fi yönetimi kripto para birimleri içerisinde sabit değeri olan paraların toplanması ve dağıtılmasını sağlar.

YCurve ve Y Havuzları

iEarn olarak bilinen YCurve havuzları getiri toplayıcısı olarak tanımlanabilir. YCurve tokenları;

-Aave

-Compound

-dYdX gibi bir çok merkezsiz kripto para birimi üzerinden borç verme platformlarını bir arada toplar. Bu platform en iyi faiz oranının bulunmasına yardımcı olur ve yatırımcının bu faiz oranından yararlanmasını sağlar. Merkezsiz borç alma ya da borç verme işlemlerinde YCurve havuzlarından yararlanılabilir.

Curve Coin Nedir ?

Curve coin platformunda zaman etmenine bağlı olarak oylama ile birlikte değer arttırmaya yardımcı olan CRV coin, 1.757.572 dolar değerinde bir rezerve sahiptir. Piyasa hacmi bakımından 964. sırada yer alan CRV coin, yatırımcılar tarafından tercih edilen merkezsiz para birimlerinden bir tanesidir. 14 Ağustos 2020 tarihinde coin piyasasına dahil olan CRV coin, şu sıralar 3.53 dolardan işlem görmekte.

CRV Coin

Curve Coin’in Dağıtılması

CRV platformuna geçmişte likitide sağlaması yapmış olan kişilerin CRV talep etmelerine olanak sağlayan bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistem kapsamında;

-%31 (939 milyon) oranındaki paranın Curve  hissedarlarına gitmesi

-%61 (1,85 milyar) oranındaki paramın likidite sağlayıcılarına gitmesi

-%3’ü (90 milyon) oranındaki paranın Curve çalışanlarına gitmesi

-%5 (150 milyon) oranındaki paranın yalnızca acil durumlarda kullanılmasına karar verilmiş olan yakılabilir rezervlere gitmesi şeklinde dağıtım yapılmıştır.

Curve Finance ve Curve DAO Token

Otomatik piyasa yapıcı olarak bilinen AMM kullanımı sağlayan Curve, 2020 yılınım en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biridir. Curve tokenları Ethereum destekli olarak piyasaya sürüldükten sonra değeri yükselmeye başlamıştır. 20’den fazla para borsasında 70’e yakın işlem ile yer alır. Curve finans sektörü içerisinde yer alan çeşitli firmalar tarafından desteklenir. Bu firmalar arasında;

-OKEx

-CRV Binance

-Gate.io

-Huobi

-Kraken

-Uniswap gibi bir çok bilindik global işletme yer alır.

Curve Coin Kazancı

Curve token sahibi olan kişiler iki farklı yöntem ile para kazanır. Bunlardan biri likitide sağlamış olan yatırımcının kripto para işlem çiftlerinde işlem görmesidir. Paranın işlem ücreti üzerinden yatırımcıya kazanç geliri pay edilir. Toplam likitide oranının %0.04’ü yatırımcıya ayrılmıştır.

Curve DAO Token Fiyatı

Curve coinin Türk Lirası cinsinden değeri borsanın hareketlerine göre değişkenlik gösterir. Şuanda 17 lira civarından işlem gören Curve coinin işlem hacmi 1,810,750,527.78 TL’dir. Borsadaki piyasa değeri ise 4,023,415,243.80 TL’dir. Curve coin fiyatları anlık olarak düşüş ya da yükseliş gösterebilir. Borsasındaki hareketlilik merkezsiz kripto para biriminin değerini belirleyen en önemli etmenlerden bir tanesidir.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap