1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 10 Site – 2021

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 10 Site – 2021
dunyada en cok ziyaret edilen 10 site
0

Dünyada en çok ziyaret edilen 10 site  sırasıyla inceledik tabi listenin başında her zaman ‘ki gibi Google yer almaktadır.

İnternet artık neredeyse hayatımızın tümünü kapsayan bir ihtiyacımız haline geldi. Bazılarımız Her koşulda telefonlarımızı yanımızda tutuyor, hatta bazılarımız lavaboya dahi telefonla giriyor. İnternetimiz bittiğinde dünyanın sonu gelmiş gibi panikliyoruz. Peki, internette en çok hangi sitelere giriyoruz, hangi konuları araştırıyoruz? Gelin bir bakalım…

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen İlk 10 Site

 • Google

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen İlk 10 Site

Google, ilk sırada yer almaktadır. Aslında Google bir arama motorudur ve “ Yanii”, “ Amazon” gibi arama motorları vardır. En bilinen ve en çok kullanılan arama motoru “Google” dır.

 • Youtube

En Çok Ziyaret Edilen Siteler
En Çok Ziyaret Edilen Siteler

Youtube,  “Jawed Karim”, “Steve Chen” ve “Chad Hurley” tarafından kurulmuştur. Video barındırma web sitesi olarak geçmektedir. Twitch gibi siteler Youtube rakibi olsa da henüz en çok kullanılan video barındırma web sitesi “Youtube” dur. Peki, en çok izlenen video hangisidir? En çok izlenen Youtube videosu bir çocuk şarkısı olan “Baby Shark” tır.

 • Facebook

En Çok Ziyaret Edilen 10 Site
En Çok Ziyaret Edilen 10 Site

37 milyon aktif kullanıcı sayısı vardır. Günümüzde her ne kadar İnstagram ve Tik Tok gençler için popüler hale geldiyse de Facebook tahtını korumaktadır.

 • Baidu

Çok Ziyaret Edilen Site
Çok Ziyaret Edilen Site

Birçoğumuz bu siteyi belki de hiç duymadık fakat 2000 yılında Robin Li ve Eric XU tarafından Pekin’de kurulmuş olan Baidu,  Çin’de en çok kullanılan arama motorudur.

 • Wikipedia

wikipedia

Wikipedia denilince akıllara 29 Nisan 2017’de Türkiye’de önce kapatılıp, 15 Ocak 2020’de kullanıma açıldığı gelecektir.  Wikipedia, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisidir. Bilgilerin güvenilirliği ile nam salmış olan bu internet ansiklopedisi iyi ki Türkiye’de kullanıma açıldı.

 • Reddit

reddit

İçerik kullanıcılar tarafından oylanarak izleyiciye sunulur. Yani bir kullanıcı metin, video, bağlantı vb. bir içerik oluşturur diğer kullanıcılar da bu içeriği oylar eğer yüksek puan alırsa üstlere çıkar ve kullanıcı olmayan izleyiciler yüksek puan alanları görebilirler. Bu kulağa hem adilmiş hem de haksızca geliyor.

 • Yahoo!

yahoo

İki öğrenci tarafından kurulmuş olan bu site başta sadece bir arama motoru iken şu an e-posta, e-iletişim vb. hizmetleri de vermekte olup gittikçe kendini geliştirmekte ve dünyaya tanıtmaktadır. Kurucuları Stanford Üniversitesi öğrencileri olan Jerry Yang ve David Filo’dur. 2008’in sonlarına doğru Türkçe dil de eklenmiştir.

 • Tencent

tencent

Asya’nın en büyük şirketi olup en değerli marka sıralamasında 14.sırada yer almaktadır. Çinlilerin daha çok kullandığı Whatsapp’a ve eskiden kullandığımız Msn’ye benzeyen bir uygulamadır.

 • Taobao

taobao

 

Çin merkezli çevrimiçi alışveriş sitesidir. Alibaba Group tarafından kurulmuştur. Asıl amacı tüketiciden tüketiciye perakende satışını kolaylaştırmaktır.

 • Amazon

Ziyaret Edilen Sİte Amazon

  Amerikan teknoloji şirketidir. E-ticaret, bulut bilişim, dijital akış ve yapay zekâ odaklı çalışır. 1994’de Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Neredeyse dünyanın her yerinde hizmet vermektedir. Garanti politikası olduğu için insanlar için güvenilirdir ve tercih edilmesinin altında bu politikasının da büyük katkısı vardır.

İnstagram, Twitter ve Tik Tok?

İnstagram ve Tik Tok gençlerin merkezi haline gelmiştir. Hemen hemen herkesin bir instagram hesabı vardır. Tik Tok ise 2020-2021 yıllarında kullanıcı sayısı çok hızlı artan bir uygulamadır. Bunda pandeminin de katkısı tabii ki çok büyük.

Twitter, 2020 de 1 milyar kullanıcı sayısını aşmıştır.

İnstagram kullanıcı sayısı Türkiye’de 1 milyarı aşmış olup kullanıcı sayısı olarak dünya üzerinde kullanıcı artış sayısı %7.3’tür.

Tik Tok, 800 milyon kullanıcıya ulaşmış ve gün geçtikçe de kullanıcı sayısı artmaktadır.

Sosyal medya, pandeminin vazgeçilmezi olmuş halde, insanlar sokağa çıkamayınca vakit geçirilecek ve iş yapıp para kazanılabilecek( ki pandemiden dolayı işsiz sayıları çok artmıştır) yerlerden biri olmuştur.

En değerli 10 kripto para yazımızı okumak için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir