1. Ana Sayfa
  2. Güncel
  3. GalaxyNote 20 Ultra İlk Resmi Görseli Yayınlandı
Trendlerdeki Yazı

GalaxyNote 20 Ultra İlk Resmi Görseli Yayınlandı

galaxy note 20

Ağustos ayının başlarında yayınlanması planlanan telefon Samsung GalaxyNote 20 Ultra hakkında daha önce çok fazla sızıntılar olmadığı için telefonun tasarımının nasıl olacağı herkesin kafasında bir soru işaretiydi. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Rusya resmi hesabı “yanlışlıkla” yeni 5Gli Amiral Gemisinin render fotoğraflarını paylaştı

GalaxyNote 20Ultra’ın ilk resmi görseli yayınlandı
GalaxyNote 20 Ultra

GalaxyNote 20 Ultra’nın Özellikleri

Fotoğrafta da görülebildiği gibi, yeni Amiral Gemisinde göze en çok batacak şeyin içinde 3 kamera ve birkaç sensör bulunduran büyük kamera çıkıntısı olacak gibi duruyor. Kamera özelliklerinin Galaxy S20 ile oldukça yakın olacağı tahmin ediliyor, S20 ile aynı 108MP Ana Kamera, fakat bu sefer Güney Koreli firma stabilite sorunları nedeniyle 100x Dijital zoom’u 50x’e düşürmeyi planlıyor. Büyük bir kayıp gibi görünebilir, fakat 50x zoom cep telefonları arasında hala elde edilebilecek en büyük zoom değerlerinden biri.

Ana kameranın yanında S20 Serilerinde kullanılmış 48MP yerine 13MP bir Periskop zoom kamerası yer alacak. Büyük ihtimalle 5x Optik zoom desteklenecek, fakat kameranın tam özellikleri hala bilinmiyor. Bu 2 kameraya eşlikçi olarak da 12MP’lik S20 serilerinden alınan bir Ultra Geniş Açı kamerası yer alacak. 3 kameranın yanında LED flash ve bir Lazer Otofokus yer alıyor. Samsung’un en son Amiral Gemisi telefonu S20’nin 108MP’lik kamerasında birkaç Otofokus problemleri ortaya çıktığından Lazer Otofokusun doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Renk: Mistik Bakır

GalaxyNote 20 Ultra’nın 2 renkte satışa çıkması bekleniyor. Siyah ve Mistik Bakır. Apple ve Google’dan ders almış olacak ki, bu sene Samsung da elde daha iyi hissettiren ve parmak izlerine karşı daha dayanıklı olan Mat renkler kullanıyor. Aynı renkte Paslanmaz Çelik çerçeve ve S Pen ile birlikte tek renkte, elit görünümlü bir telefona sahip olacağız gibi duruyor.

GalaxyNote 20 Ultra

Yukarıda bahsedilen her şeye ek olarak, Note 20 Ultra Kuzey Amerika, Çin ve Güney Kore’de en yeni ve en güçlü Snapdragon 865 işlemcisini, Avrupa ve diğer uluslararası piyasalarda ise pil ömrüne katkıda bulunan Exynos 992 işlemcisini kullanacak.

Standard olarak 12GB RAM ve 128GB Dahili hafıza kullanılacak, telefonun Android 10 ile satışa çıkacağı ve kısa bir süre içinde Android 11 ve One UI 3.0 güncellemelerini alacağı tahmin ediliyor.

GalaxyNote 20 Ultra’nın resmi olarak 5 Ağustos’ta UNPACKED etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. İki telefonun da tanıtımdan kısa bir süre sonra ön satışa açılması, Eylül’ün başlarına doğru da tamamen satışa çıkarılması muhtemel.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Rusya da deneme firsatim oldu efsane bir kameraya sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir