1. Anasayfa
 2. Güncel
Trendlerdeki Yazı

GİF Yapma Programları Ve Siteleri 2020

GİF Yapma Programları Ve Siteleri 2020
gif yapma programları ve siteleri
0

GİF Yapma Programları ve Sitelerini kullanarak herhangi bir tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan, harikalar yaratabilirsiniz.

Graphics Interchange Format (GİF), Türkçe karşılığı grafik değişim biçimi anlamına gelir. Kayıpsız sıkıştırma özelliği sayesinde 256 ve altındaki renge destek vererek, her renk için saydamlık sunar.

Resim saklamada JPEG’den sonra en çok kullanılan resim saklama biçimi GİF’dir. Grafiklerin az renk içermesi, saklanması bakamından kolaydır. Küçük boyutlarda ve düşük çözünürlüğe sahip piksel tabalı film klipleri oluşturabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık için pek uygun değildir. Fotoğraf çeken kişiler geniş açıya ve detaya önem verir. Yüksek boyutlu ve çözünürlüklü TIFF, RAW ve JPEG formatlarını tercih eder.

Sosyal medya uygulamalarında sohbet ederken arkadaşlarınıza, eşinize veya dostunuza mutlaka emoji göndermişinizdir. GİF ile fotoğraf ve emojilerde olmayan kızgın, eğlenceli, mutlu gibi duygularınızı anlatabilirsiniz.

 •  GIF Brewery

GİF Yapma Programları

macOS işletim sistemli tabanlı cihazlarda kullanabileceğiniz GIF yapma programıdır. Sahip olduğunuz video görüntüsünü bir tık ile GIF’e çevirebilirsiniz. Basit ara yüzü sayesinde programı rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet sitesi ve sosyal medya uygulamalarında kullanmak üzere eğlenceli GIF’ler oluşturabilirsiniz.

Mevcut videoyu ekleyerek, ekran kaydı yaparak ve web kamerasından kayıt yaparak GIF oluşturabilirsiniz.

Video görüntüsünü kırparak ve keserek düzenleyebilirsiniz.

Kare hızı, sayısını ve gecikmesini ayarlayabilirsiniz.

Filtre kullanarak görüntünün renklerini değiştirebilirsiniz.

Birden fazla resim ve yazı ekleyebilirsiniz.

https://gfycat.com/gifbrewery   adresinden indirebilirsiniz.

 • Imgur

GİF Yapma Programları

2009 yılında Alan Schaaf, Ohio Üniversitesi tarafından kurulmuştur. Animasyonlu GIF oluşturacağınız bir web sitesidir. 15 saniyelik videoları siteye yüklemeniz yeterlidir. Yapmış olduğunuz GIF’leri web sitesi ve sosyal medya uygulamalarında paylaşarak arkadaşlarınızla birlikte keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.Imgur’un Google Play Store ve AppStore’de uygulamasını indirerek, mobil cihazlarda da kullanabilirsiniz

.https://imgur.com/  adresinden uşabilirsizniz.

 • Giphy

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

Fotoğraf ve videolarınızdan kendi GIF kütüphanesini oluşturabileceğiniz internet sitesidir. Google Play Store ve AppStore’de uygulaması mevcuttur. Tepki, eğlence, spor dalları, çıkarma, sanatçı gibi kategorilerden oluşan birçok GIF’ı arayıp bulabilirsiniz. Youtube, Vimeo gibi video sitelerinin linkini yükleyerek GIF oluşturmanıza imkân tanır.

Fotoğraflardan oluşturacağınız GIF’ler 15 saniye, video’dan GIF yaparsanız 10 saniyeden uzun olamaz. GIF ve video boyutu 100 MB ile sınırlıdır.

https://giphy.com/  adresinden indirebilirsiniz.

 • Gımp

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

Fotoğraflardan GIF ve video sunumları oluşturabilirsiniz. Amatör veya profesyonel olan herkes bu programı kullanabilir. Eklentiler kullanarak çok iyi GIF’ler oluşturabilirsiniz. Program Linux, Android, macOS, Windows işletim sistemleriyle uyumlu çalışır.

https://www.gimp.org/ adresinden indirebilirsiniz.

 • WondershareFilmora 9

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

Film ve GIF oluşturmak için kullanabileceğiniz profesyonel programlardan biridir. Windows, İOS, Android ve macOS işletim sistemlerinde çalışır. Kendi ihtiyaçlarınıza özel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Görsel, efekt, ses, ve video gibi ayarların hepsini değiştirebilirsiniz. AVI, MPEG, WAW, DAT, EKO, MKV, MP4, WMV ve GIF uzantılarını destekler.

Programın görüntüler üzerinde kırpma, çevirme, renk, düzeltme, hızlandırma, birleştirme, yazı ekleme, küçültme ve efekt uygulama gibi özellikleri bulunuyor. Görüntüleri programın üstüne sürükleyip bırakarak düzenleyebilirsiniz. Düzenlemeler bittikten sonra uzantıyı seçip, export düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

 • Vyond

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

En çok işletmeler tarafından kullanılan web tabanlı GIF oluşturma sitesidir. İşletmelerde çalışan personeli eğitmek ve satışları arttırmak için kullanılır.Profesyonel animasyonlu videolar oluşturabilirsiniz. Hazır şablon, aksesuar, ses gibi materyaller GIF veya animasyonlu videolar oluşturmanıza yardımcı olur.

https://www.vyond.com/  adresinden indirebilirsiniz.

 • PhotoScape

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

Fotoğraflarınızı eğlenceli ve kolay bir şekilde düzenlemenize yardımcı olur. Yapacağınız düzenlemeler sayesinde fotoğraflarınızın değerini arttırabilirsiniz. Windows ve macOS işletim sistemleriyle uyumlu çalışır.

Programı açtıktan sonra Anıgıf butonuna basın. Fotoğrafları sürekle bırak veya ekle butonuna basarak ekleyin. Fotoğrafların üzerine çift tıklayarak görüntüleme hızını, ana sayfanın sağ kısmından fotoğraf boyutu, efekt, arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Düzenleme işlemi bittikten sonra, kaydetmeyi unutmayın.

http://www.photoscape.org/  adresinden indirebilirsiniz.

 • Ezgif

GİF Yapma Programları
GİF Yapma Programları

Basit ve kullanımı kolay olan GIF oluşturma sitesidir. Video görüntüsünü GIF’e, yeniden boyutlandırma, kesme, efekt, yazı ekleme gibi özelliklere sahiptir.Daha önce yapmış olduğunuz GIF’leri yeniden düzenlemenize yardımcı olur.

En fazla 6 MB ile 100 MB arasında toplam 2000 dosya olmak üzere JPG, GIF, PNG, APNG, HEIC, MNG, FLIF ve WEBP uzantılı görüntüleri destekler. Görüntüleri birden fazla ekleyebileceğiniz gibi ZİP arşivi de yükleyebilirsiniz.

Video görüntüsünü GIF’e çevirmek için, en fazla 100 MB boyutunda MP4, WEBM, AVI, MPEG, FLV, MOV, 3GP uzantılı videoları yükleyebilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz GIF’ı düzenlemek istiyorsanız, boyutu 35 MB’ı geçmemesi gerekiyor.

https://ezgif.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir