1. Anasayfa
 2. Güncel
Trendlerdeki Yazı

İleti Yönetim Sistemi! İstenmeyen Mesajları Engelleme!

İleti Yönetim Sistemi! İstenmeyen Mesajları Engelleme!
istenmeyen mesaj engelleme min
0

Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte ileti yönetim sistemini resmi olarak açıkladı. Kullanıma sunulan ve kısa bir süre içerisinde büyük ilgi gören sistem sayesinde vatandaşlar da artık istenmeyen mesajları son derece kolay ve pratik bir şekilde engelleyebilecek. Peki, ileti yönetim sistemini kullanarak istenmeyen mesajları engelleme işlemi nasıl yapılır?

İleti Yönetim Sistemini kullanarak İstenmeyen Mesajları Engelleme

ileti yönetim sistemi! istenmeyen mesajları engelleme! nasıl yapılır?

Ticaret Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan ileti yönetim sistemi sayesinde artık istenmeyen mesajlar son derece kolay bir şekilde engellenebilecek. Kullanıcılar, ayrıca maillerin de iletişim izinlerini pratik bir şekilde yönetebilecek. İşte, adım adım istenmeyen mesajları engelleme;

1. İleti Yönetim Sistemi Girişi

istenmeyen mesajları engellemek
ileti yönetim sistemi

Ticari elektronik ileti onaylarınızı son derece kolay ve pratik bir şekilde yönetebilmek için öncelikli olarak ileti yönetim sistemine girmeniz gereklidir. Söz konusu sisteme girebilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

2. Vatandaş Girişi

ileti yönetim sistemi! istenmeyen mesajları engelleme! nasıl yapılır?

Söz konusu sistemin internet sitesine girdikten sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Sistemi aktif bir şekilde kullanabilmek için karşınıza gelen ekranın hemen sağ üst köşesinde bulunan vatandaş girişi seçeneğine tıklamalısınız.

3. İletişim Bilgileri

Vatandaş girişi seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Bu arayüz seçeneğinde eğer SMS izinlerinizi yönetmek istiyor iseniz sisteme telefon numaranızı, mail izinlerinizi yönetmek istiyor iseniz sisteme mail adresinizi girmeli ve doğrulatmalısınız.

4. İzinleri Yönetme

Telefon numaranızı veya mail adresinizi sisteme girdikten sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran da ticari elektronik ileti izni verdiğiniz şirketleri görebilirsiniz. İstenmeyen mesajları engelleme işlemi için dilediğiniz herhangi bir şirketin üzerine tıklayabilir ve verdiğiniz izni kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti İzinlerinizi E-Devlet Üzerinden Yönetme

İleti yönetim sisteminin dışında vatandaşlar artık E-Devlet sistemini de kullanarak istenmeyen mesajları engelleme işlemini son derece kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilecektir. İstenmeyen mesajları E-Devlet üzerinden kolaylıkla engelleyebilmek için aşağıda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

 

 • Öncelikli olarak E-Devlet hesabınıza girmelisiniz.
 • Hemen ardından arama kutucuğuna “Ticari Elektronik Yönetim Sistemi” yazmalı ve karşınıza çıkan seçeneğe tıklamalısınız.
 • Ardından sistemde yer alan telefon numaranızı veya mail adresinizi seçmelisiniz.
 • Sistemde yer alan iletişim bilgilerinizi seçtikten sonra “Onayları Yönet”butonuna basmalısınız.
 • “Onayları Yönet” butonuna bastıktan sonra iletişim izni verdiğiniz şirketler karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen bu şirketlerden istediğinizi seçerek iletişim izinlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Diğer güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz…

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir