1. Anasayfa
 2. Sosyal

İnstagram’da Organik Takipçi Artırmanın Yolları

İnstagram’da Organik Takipçi Artırmanın Yolları
nstagramda Organik Takipçi Artırmanın Yolları
1

Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan İnstagram, her anlamda sağladığı avantajlar ile ön plana çıkıyor. Peki, İnstagram’da takipçinin önemli olduğu bu dönemde, organik takipçi artırmanın yolları nelerdir?

Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen her ne kadar Facebook olarak dikkat çekse de, İnstagram’da geçirilen zaman, Facebook’tan çok daha fazla. Bunun için geçirilen zaman sürecinde kendini ön plana çıkarmak isteyen kişi ve işletmeler, organik takipçi sayılarını artırmanın peşine düştüler. Peki, bu mümkün mü? Mümkünse ne kadar sürede gerçekleşir?

İnstagram’da Organik Takipçi Artırmanın Yolları

İnstagram’da Organik Takipçi Kazanmak

İnstagram’da işletmenizi yönetiyor veya kişisel hesabınızı büyütüyorsanız, size bahsedeceğimiz önerileri dikkate alabilirsiniz. Bu öneriler, hayat kurtaran ve kendinizi ifade etmenize yardımcı olan öneriler. Nedir bu öneriler?

 • Düzenli İçerik: Düzenli ve farklı içerikler paylaşmak, sosyal medya mecralarında keşfedilmenizi etkileyecektir. Bu nedenle en azından bir içerik ve kaliteli görünüm sağlarsanız, kullanıcılar sizleri tercih edecektir.
 • Etiket Kullanımı: İçerikleri kesinlikle etiketlere boğmayın. Aynı zamanda kullandığınız etiketlerin miktarı en fazla 7-9 arasında olmalıdır. Bu seviyede etiket kullanımı size fayda sağlar. Kullandığınız etiketleri de popülerlerden seçmemeniz gerekir. Örneğin “teknoloji” etiketini kullanmak, çok fayda sağlamaz. Çünkü bu alanda keşfete çıkmanız mümkün olmayacaktır. Daha dar ve paylaşım miktarı en fazla 10.000 olan etiketlere yönelin.
 • Biyografi: Biyografinizde, kendinizi en iyi şekilde tanıtan kelime ve cümlelere yer verin. Bunu yapmak çok faydalı olacaktır.
 • İşletme Profili Olmanıza Gerek Yoktur: Açık veya kapalı profil olmanın da bu yönde bir avantajı olmaz. Ancak kapalı profil, merak uyandırabilir.

Yukarıda yer alan önerileri dikkate alarak, İnstagram çalışmaları gerçekleştirmek çok faydalı olacaktır. Sizler de böylece kendinizi geliştirebileceksiniz.

İnstagram'da Organik Takipçi Artırmanın Yolları
İnstagram’da Organik Takipçi Artırmanın Yolları

Organik takipçi kazanmanın en önemli yolları budur. Peki, başka yok mu? Elbette var. Ama bu yöntem, sabır. Sabretmezseniz, başaramazsınız. Bu yöntemleri uygulayan işletme ve kişilerin, 6 ay gibi sürelerde 10.000 takipçiye ulaştıklarını görebiliyoruz. Sizler de bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemleri dener ve kendinizi geliştirmeye devam ederseniz, başarı kaçınılmaz olacaktır. İnstagram için de planlı ve programlı bir şekilde hareket etmek, burada bahsedilen tüm faydaları sağlayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. İnstagramda bu taktikler inşallah işime harar demek gerekiyor teşekkürler tekno galeri instagram’Da organik takipçi yolları çok başarılı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir