1. Anasayfa
 2. İphone

iPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?

iPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?
iphone gizli klasor
1

iPhone ve iPad kullanıcıları İOS 9 ‘un nimetlerinden faydalanılarak gizli klasör ya da gizli uygulama kısayolu yapabilme şansları mevcuttur. Bu yönden çok avantaj sağlamaktadır. Yalnız bu uygulamayı yapabilmemiz için izlememiz gereken bazı yollar mevcuttur. Bu yolları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 

1) Duvar Kağıdının Düzenlenip Değiştirilme İşlemi

iPhone Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur
iPhone Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur

Yukarıda bahsettiğimiz klasörleri yapabilmemiz için öncelikle duvar kağıdını değiştirmemiz gerekir. Seçeceğiniz duvar kağıdı da önem arz etmektedir, bu yüzden öneri olarak sunulan düz ve beyaz renkte olması ya da geri olmasıdır. Ayrıca bu bahsedilen duvar kağıtlarının telefonun her ekranında olması gibi bir lügat hali mevcut değildir, sadece uygulama kısayollarının ve klasörlerin bulunduğu ekranda mevcut olması yeterli olacaktır. Kısacası kilit ekranı için tercih edilen bir duvar kağıdı konulabilir.

2) Şeffaflık Ayarlarının Tamamlanması

Ayarlar > Genel >Erişebilirlik adımlarını telefondan takip edip girdikten sonra, burada bulunan Kontrast( herhangi bir görüntüde ki en parlak bölüm ile en karanlık bölüm arasındaki farkı ifade ediyor) değerinin artırılması gereklidir. Bir önceki adımda bahsedilen duvar kağıtları bölümünde, beyaz renkli duvar kağıdı seçildiyse eğer burada şeffaflık seçeneğinin devre dışı bırakılması gereklidir, eğer ki duvar kağıdı gri seçilmiş ise şeffaflık değerinin azaltılması gerekiyor.

3) Görünmez Simgelerin Oluşturulması

Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikli olarak AppStore’dan “AppIconsFree – CoolIconThemes, Backgrounds&Wallpapers”  adlı uygulamanın indirilip telefona kurulması gerekli. Uygulama kurulduktan sonraki süreçte Simge Oluştur düğmesine basılmalı ve ardından Bağlantıya Git seçeneğine gidilmeli. Bu seçeneklere tıklandıktan sonra sırasıyla Fotoğraf ve ardından Film Rulosu seçeneğine tıklanması gereklidir. Daha sonra da tercih edilen herhangi bir duvar kağıdı koyma şansı sunuluyor. Ardından uygulama bir link talebinde bulunacak ve bir boşluk bırakarak bu link talebi karşılanmış olacak.

4) Gizli Klasör Oluşturma

Yukarıda sıralanan işlemleri yaptıktan sonra, yani gizli simgeyi oluşturduktan sonra gizli klasör oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Normal bir klasör oluşturulmalı ve bu klasördeki ilk elamanı az önce oluşturulan görünmez simge( gizli simge ) yapılması gereklidir. Böylece gizli klasör 4 adımda anlatılan adımlarından ardından oluşturulmuş olmaktadır.Bu tarz önemli ve güncel bilgileri öğrenmek isterseniz, o halde İnstagram.com/tekno-galeri/ isimli İnstagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. iPhone 8’im yolda geliyor gelir gelmez bunları yapacağım teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir