1. Ana Sayfa
  2. Sosyal
  3. Seo Uyumlu Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak
Trendlerdeki Yazı

Seo Uyumlu Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

seo uyumlu makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak internetten para kazanmak 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir kolaylıktadır. Makalenizi yazdıktan sonra satmak hiç dert değil. Önemli olan makalelerinizin herhangi bir yerden çalıntı olmaması. Çalıntı makaleler kolaylıkla anlaşılıyor ve buda bir daha aynı yere satış gerçekleştirmenizi imkânsız hale getirmekte.

para kazanmak

Makale yazarken dikkat edilmesi gereken birkaç husus var. Öncelikle makale yazmak için tam fonksiyonlu bir program kullanmanız gereklidir. Sizlere önerimiz Office Word programıdır. Yazacağınız makalenin başlığını ve anahtar kelimelerini önceden belirleyin. Anahtar kelimenin kesinlikle başlıkta geçmesi gerekmekte. Ana başlık ve alt başlıklar h1, h2, h3 olarak semantik biçimde ayarlanmalı. Word programında bu başlık 1, başlık 2 diye sıralanmaktadır. Metin içerisindeki seçili anahtar kelimelerinizi kalın(bold) olarak ayarlayın. Bir makale içinde anahtar kelime oranı yüzde 3’den fazla olmamasına özen gösterin. Anahtar kelime sadece 1 değil 2 3 diye artar ve isteğinize bağlı, fazla olmayacak şekilde ayarlanır. Anahtar kelimeyi ilk paragrafın, ilk cümlesi içinde geçirirseniz makaleniz değer kazanacaktır. Anahtar kelimelere ek getirmeyin. Bu en çok yapılan yanlışlardan biridir.

Seo uyumlu makale yazarken mutlaka başlıklarınızı 2 kelime değil en az 3 4 kelime olarak seçin. Bir başlık altında 150, 200 kelimeden fazla kelime kullanmayın. Bu sayıyı geçerse bir alt başlık seçip devam edin. Seo uyumlu bir makale ortalama 300 kelimedir. 300 kelimeden az olan makaleler site sahipleri tarafından pek tercih edilmiyor.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Makale İçin En Önemli Olan Şey Özgünlük

Yazdığınız makaleler özgün olmak zorundadır. Makalenizi tamamlayınca herhangi bir intihal sitesine giriş yapıp makaleyi taratabilirsiniz. Altı kırmızı çizgili cümleler birebir kopya, sarı çizgili cümleler ise benzeri olduğunu ifade etmektedir. Makale içinde alıntı yapacağınız zaman alıntı fonksiyonunu kullanarak mutlaka okuyucuya alıntı olduğunu bildirin. Yüzde 10’dan daha yüksek oranda alıntı içeren bir makale ne yazık ki kabul görmeyecektir.

Seo Uyumlu Makale Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Makale içinde kesinlikle siz, biz gibi samimi bir dil kullanmayın. Böyle bir yazı makale özelliklerini taşımamış olur ve beğenilmez. Makaleden daha çok bir blog yazısı olmuş olur. Haber sitelerine dikkat ederseniz samimi bir dil kullanmadıklarını görürsünüz. Okuyucuya kendinizin ciddi, anlattıklarınızın da ciddi olduğunu aktarın. Yazınızda düşüncenizi anlatmayın, gerçek ve kesin olan neyse onu alıcıya aktarın.

Güncel konular hakkında makale yazın. Güncel olan yazı, editörler tarafından her zaman ön plandadır. Her konuyu değerlendirip yazmaya başlaya bilirsiniz. Ancak en çok okunan makale konuları teknoloji haberleri, siyaset ve politika, gündem haberleri ve sağlık ile ilgili konulardır. Bu türler hakkında yoğunlaşın. Tabii ki bilgisayar ve telefon oyunları, programları hakkında makalenin de satışı kolaydır.

 Makale Hızlı ve Kolay Satılabiliyor

Makale fiyatları satacağınız yere göre değişiklikler göstermektedir. Alt taban genellikle 100 kelime için 1,5 TL civarındadır. Bu taban fiyat üzülerek söylüyorum ki verilen emeğe kesinlikle değmiyor. Yalnız zaman içerisinde daha hızlı makale üretmeye başlayacaksınız. İsminiz bu alanda duyulmaya başlayacak ve özel teklifler gelecektir. Gayret ettiğiniz taktirde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Sadece makale yazarak ev geçindiren çok insan var ve sizde bunlardan biri olabilirsiniz.

Sosyal medyalarda yaptığınız iş ile ilgili gönderiler paylaşın. Facebook grupları makale yazarları için en verimli yerlerden birisidir. Özgün makale yazdığınızı bu platformlarda gün içinde bir kere paylaşın. Platform içerisinde zaman zaman makale yazarı arayan işverenlere denk geleceksiniz. Kendinizi onlara iyi tanıtın, özgün ve seo uyumlu makale yazdığınızı söyleyin. Kabul olursanız artık sürekli olarak makale satma peşinde koşmamış olursunuz. Yazdığınız her makale sizin için altın gibi kıymetli olur. Her zaman satılabilecek ve asla elinizde kalmayacak bir şeydir. Tabii ki eğer dediğimiz özelliklerdeyse. Umarım makale yazarak internetten para kazanmak  yazımızı beğenmişsinizdir .

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap