1. Anasayfa
 2. Oyun

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? İade Etme Şartları?

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? İade Etme Şartları?
steam oyun iades nasıl yapılır
0

Steam, Valve Corporation şirketinin geliştirdiği bir dijital dağıtım platformudur. Piyasaya ilk olarak 12 Eylül 2003 tarihinde sürülmüştür. Kendisi birden fazla hizmet sunar. Steam’da oyunlar satın alabilir, oynayabilir, veyahut oyunlar için içerik ve mod oluşturabilirsiniz. Gelişmiş altyapısı ve iyileştirilmiş arayüzü ile Steam zamanla oyuncuların gözdesi haline gelmiştir. Peki, Steam platformundan aldığımız bir oyunu nasıl geri iade ederiz? Bunun bazı koşulları var.

Steam Oyun İade Etme Şartları

 

İlk olarak oyunu satın aldığınız günden itibaren en fazla 14 gün geçmiş olmalı. Ve oyunu iki saatten daha kısa süre oynamış olmalısınız. Eğer bu iki koşulu sağlıyorsanız kolaylıkla satın aldığınız oyunu Steam’a geri iade edebilirsiniz. Aksi taktirde iade işlemi başarısızlıkla sonuçlanır.

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam oyun iadesi yapmak için Steam programını açıyoruz ve oyunu satın aldığımız hesapla giriş yapıyoruz. Steam’in ana sayfasının sol üst kısmında bulunan sekmelerden kütüphane sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfanın sol menüsünde oyunlarımız görüntüleniyor. İade etmek istediğimiz oyunu bu menüden bulup tıklıyoruz ve ardından onun sayfası sağ tarafta açılıyor. Bu sayfanın en sağında bulunan bağlantılar başlığı altında oluşturulan menüdeki destek yerine tıklıyoruz.

Yeni açılan pencerede bize Steam ”Bu ürün ile ilgili yaşadığınız sorun nedir?” sorusunu yöneltiyor ve birden fazla seçenek bize sunuyor. Sorunumuz için uygun seçeneği seçip ilerliyoruz. Tekrardan sorarsa yine uygun seçeneği tıklayarak ilerliyoruz. Bu seçimler bittiği zaman Steam bize iki seçenek daha sunuyor. Alttaki iade talebinde bulunmak istiyorum seçeneğine tıklıyoruz. Ve iade talebimizi oluşturup gönderiyoruz.

Steam’dan İade Edilen Oyunun Parası Ne Kadar Sürede Hesabıma Gelir?

Steam’dan iade ettiğimiz ürünün parası anında hesabımıza yatırılmıyor. Steam tarafından iade talebimiz inceleniyor. Gönderdiğimiz iade talebi eğer Steam oyun iade şartlarına uygun ise kabul ediliyor. Steam ödemeyi nasıl yaptıysanız aynı şekilde yaklaşık 1 hafta içinde parayı gönderiyor. Ödeme şekli olarak ya Steam bakiyenize ya da nakit olarak ödeme yaptığınız hesaba parayı gönderiyor. Ve Steam oyun iadesi işleminiz başarıyla sonuçlanıyor.Eğer güncel gelişmelerden hızlı haberdar olmak isterseniz, o halde bizleri İnstagram.com/tekno_galeri/ adlı İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir