1. Anasayfa
 2. Sosyal
Trendlerdeki Yazı

Telegram Kullanıcı Sayısı Artması Nedeni ?

Telegram Kullanıcı Sayısı Artması Nedeni ?
telegram kullanıcı sayısı artması nedeni
0

Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak birçok sosyal medya platformu da kendisini yenilemekte ve kullanıcılarına hizmetlerini artırmaktadır. Buna göre insanların telefon aracılığı ile kullandığı sms özelliği artık tarihe karıştı. Günümüzde yüz binlerce telefon sahibi insan artık anlık mesaj olarak internet tabanlı uygulamaları tercih etmektedir. Kullanımı oldukça kolay ve fazla internet yemeyen bu uygulamalar hem hızlı hem de güvenli biçimde çalışmaktadır.

Bu noktada insanların en sık kullandığı sosyal medya araçları arasında WhatsApp ve Telegram yer almaktadır. her iki uygulama da aynı amaca hitap etmekte ancak çeşitli özelliklere de sahiptir. Buna göre bu iki uygulama sayesinde insanlar artık sms’e değil bunlara ihtiyaç duymakta ve bu sayede de daha hızlı, güvenli bir biçimde iletişim kurmaktadır.

Ancak WhatsApp, Telegram uygulamasına göre biraz daha önde diyebiliriz. Çünkü daha çok tercih edilen bir iletişim aracıdır. Buna göre Telegram ile arasında büyük bir benzerliğin yanı sıra çok küçük noktalarda farklılıklar görülebilir.

Telegram Kullanıcı Sayısı Nasıl Artırılabilir?

Hangi sosyal medya aracı olursa olsun kullanıcı sayısının artması tamamen adını duyurması ve çok kolay bir ara yüze sahip olması ile alakalıdır. WhatsApp uygulamasını kullanmayan kimse yoktur neredeyse. Bu, WhatsApp uygulamasını tercih etmek için en önemli kriterlerden biridir. Telegram da ne kadar başarılı olursa olsun ve her yıl kullanıcı saysını artırsa da WhatsApp kadar popüler değildir. Buna göre Telegram uygulamasının daha fazla kullanıcıya erişmesi için:

 • Adını daha fazla duyurması gerekmektedir,
 • Güvenli bir platform özelliği sunmalıdır,
 • Görüntülü sohbet özelliği gelmelidir,
 • Kullanıcılarının özel isteklerine cevap vermelidir.

Bu gibi durumlar sayesinde Telegram kullanıcı sayısı artırılabilir. Telegram kullanıcı sayısının artması ile birlikte hemen herkes yanındakinden etkilenerek Telegram uygulamasına yönelecektir. Çünkü herkes, çevresindeki kişilerle mesajlaşmak ya da farklı türden iletişime geçmek için genel olarak çevresinin kullandığı iletişim araçlarına göre platform tercih etmektedir. Buna göre Telegram uygulamasının kullanıcı sayısının artması diğer kişileri de etkileyeceği için belki de en önemli kriter budur. Bakalım ilerki zamanlarda galibiyeti kim alacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir